Roberta Carluccio, mbretëresha e re e fitnesit që është tifoze e Juventusit(FOTO)

Roberta Carluccio

Modelja italiane, Roberta Carluccio, është duke u vlerësuar shumë për format trupore dhe fizikun e saj mbresëlënës.

Fotografitë e saja në rrjetet sociale marrin dhjetëra mijëra pëlqime dhe në kohët e fundit ajo është shumë e ndjekur për këshillat që jep për femrat që duan të kenë një figurë si të sajën.

Ndërkaq, ajo është edhe një tifoze e futbollit, kurse klubi i preferuar i bukuroshes është Juventusi.

Roberta Carluccio ka lindur në Torino më 12 qershor 1997. Ajo filloi modelimin për fëmijë që në moshën shtatëvjeçare duke u paraqitur në “Pitti Bimbo” për 14 edicione.

Më pas ka vazhduar angazhimin si modele e modës nëpër spektakle të ndryshme dhe në katalogë për rroba.

Bukuroshja është instruktore e certifikuar e fitnesit dhe ‘bodybuildingut’. Sot, ajo është bërë shumë e famshme edhe falë rrjeteve sociale dhe video-kanaleve, ku tregon për ushtrimet dhe ushqyerjen për të qëndruar në formë, ndërsa vë në pah figurën e saj mbresëlënëse.

Roberta ka puanur për brende të famshme, si Dolce & Gabbana, Giorgio Armani, Roberto Cavalli, Phard, Guess, Adidas, Gaudi, Lonslade, Gas Junior, Benetton, Barbie Ibiza, Pirelli Pzero, Dance Size, Simonetta Jeans, Guru, Sweet Years, Annarita N, Coconudina, Gardens, Deha, Replay, Liu Jo, Golden Lady Beach, Mc Gregor (SHBA) Datch, Cloe, Miss Grant, Monnalisa, Blauer, Hetregno, Fiat dhe shumë të tjera.

I ka zbukuruar ballinat e revistave, si Fashion Magazine, Modabimbi, Vogue, Modern Woman, Diva, Joy, Focus Junior, Christian Family, Dreamvixens (SHBA), The Windsor Star (Kanada), Diva e Donna dhe ForMen.

Është shfaqur në shumë reklama televizive në Itali, si edhe në seriale televizive.