Mos e humbni: Parashikimi i yjeve për çdo shenjë të horoskopit për javën e fundit të vitit

Festat sapo erdhën.

Atmosfera, plot drita vezulluese dhe harmoni është më e gëzueshme se kurrë më parë. Po mbyllim një vit të gjatë dhe me padurim presim Vitin e Ri. Por, jemi kurioz edhe sesi do të jenë këto ditët e fundit të vitit.

Horoskop na tregon sesi do të jetë parashikimi i yjeve për secilën shenjë gjatë javës 25-31 dhjetor:

Dashi

Ju mund të vendosni të përdorni këtë javë pushimi për të eksploruar planet dhe qëllimet tuaja për 2018-ën edhe pse të tjerët mund të bëjnë maksimumin e këtij shansi për t’u çlodhur. Ju mund të gjeni edhe se festat dhe ngjarjet shoqërore ofrojnë një mënyrë për të takuar njerëz dhe ndoshta ata mund të jenë në gjendje t’ju ndihmojnë të përmbushni planet tuaja më të rëndësishme. Ndërkohë, një shtrirje qetësuese mes Marsit dinamik, planetit tënd personal dhe Neptunit të ëmbël më 27 dhjetor mund të jetë një thirrje për t’u çlodhur plotësisht.

Demi

Mund të jetë që ju jeni duke kaluar këtë javë me pushime dhe duke shijuar plotësisht veten. Çfarëdo që të bëni, do të shijoni mundësinë që të largoheni nga rutina juaj e përditshme. 25 dhjetori mund të jetë pak më formal se zakonisht, pasi Venusi i bukur përputhet me Saturnin e kthjellët. Nëse ju jeni duke festuar gjatë, ju mund t’ju duhet të bëni një përpjekje të ndërgjegjshme për t’u çlodhur. Aftësia për të qetësuar do të jetë shumë më e lehtë rreth datës 27 dhjetor, gjë që duhet patjetër të përfitoni.

Binjakët

Edhe pse kjo është një javë pushimi, ekziston një përqendrim mjaft intensiv që shfaqet. Kjo mund të jetë kur ju jeni duke marrë parasysh vendimet kyçe dhe ndoshta idenë e heqjes dorë nga ndonjë gjë që nuk i shërben më interesave tuaja më të mira. E gjithë kjo mund të marrë shumë energji. Mund të jesh më shumë se i gatshëm të shpërqendrosh veten me një film frymëzues, romanin e fundit ose një ditë argëtuese në qytet, sidomos rreth mes javës. Pragu i Vitit të Ri mund të jetë shumë zbavitës, megjithatë!

Gaforrja

Ka mjaft opsione këtë javë për ngjarjet shoqërore, daljen jashtë dhe përgjithësisht duke shijuar jetën. Ju mund të keni nevojë të planifikoni disa kohë vetëm për të mbledhur mendimet tuaja. Ju mund të gjeni 27 dhjetorin të jetë një ditë shumë e këndshme, sepse një mundësi për të kënaqur një dëshirë të përzemërt dhe shpirtërore mund të shfaqet. Kjo mund t’ju bëjë të ndiheni shumë pozitiv. Pragu i Vitit të Ri mund të sjellë më të mirën e të dy botëve – një natë të qetë në shtëpi në një shoqëri të mirë.

Luani

Javën e ardhshme mund të duket sikur të gjithë punën po e bëni ju. Ju mund të ndjeheni të detyruar të merrni gjithçka të organizuar, sidomos me tre planetë që sapo janë në sektorin tuaj të punës dhe rutinë, duke përfshirë edhe Saturnin e kthjellët. Mund të jetë po aq mirë për të deleguar detyra të caktuara dhe për t’i dhënë vetes më shumë kohë për të shijuar gjithçka që po ndodh gjatë kësaj jave pushimi. Një lidhje relaksuese midis Marsit të egër dhe Neptunit më 27 dhjetor mund të të inkurajojë të kënaqësh një dëshirë për paqe dhe qetësi.

Virgjëresha

Ju mund të jeni të zënë, por një fokus i gjallë në sektorin e kohës së lirë sugjeron që ju do të gëzoni çdo moment. Kjo javë pushimi mund të sjellë shumë kohë të mira në rrugën tuaj, të cilën ju do të kënaqeni për të ndarë me miqtë dhe familjen. Megjithatë, prania e Saturnit praktik në këtë zonë të njëjtë mund të të shohë që planifikoni projektin tuaj të ardhshëm të madh. Një takim, veçanërisht rreth 27 dhjetorit, mund të nxisë imagjinatën tuaj dhe kjo mund të çojë në potencialin për një bashkëpunim krijues në 2018-ën.

Peshorja

Me një fokus të madh në sektorin e shtëpisë dhe familjes, kjo javë që vjen mund të të shohë të zënë me punët e familjes, miqtë dhe të dashurit tuaj. Ju mund të dilni nga rruga për t’u siguruar që të gjithë kanë një kohë të mrekullueshme. Sidoqoftë, me një aspekt të fuqishëm midis nxitjes së Marsit dhe Neptunit të ëmbël, mund ta merrni këtë shumë larg dhe të bëni më shumë se sa është e nevojshme. Mos kini frikë të delegoni dhe kërkoni nga të tjerët që të ndihmojnë. Ju meritoni të keni një kohë të këndshme si të gjithë të tjerët.

Akrepi

Ngjarjet shoqërore mund të jenë një temë e rëndësishme gjatë javës së ardhshme dhe ju mund të jeni argëtues për familjen dhe miqtë. Të gjitha llojet e takimeve dhe ngjarjeve të rrjeteve mund të shfaqen që duhet të gëzoheni plotësisht. Ju gjithashtu mund të dëshironi të investoni pak kohë në ndjekje të dëshirave të heshtura, veçanërisht nëse ato janë krijues. Një ndërlidhës që nis të lulëzojë mund t’ju thërrasë dhe mund të ndiheni të zhvendosur për ta eksploruar më tej, sidomos kur Marsi dinamik përputhet me mesjavën romantike të Neptunit.

Shigjetari

Me Saturnin e kthjellët, Venusin e bukur, diellin dhe Plutonin e fuqishëm në sektorin e financave dhe burimeve tuaja, javën e ardhshme do të mund të shihnit të mendonit me shumë kujdes për këto çështje. Nëse keni kaluar gjatë javëve të fundit, mund të doni të merrni llogaritë tuaja dhe të riktheni shpenzimet nën kontroll. Kozmosi po ju inkurajon gjithashtu që të merrni kohë për meditim dhe reflektim, pasi duke bërë kështu, mund të të ndihmojë të grumbulloni dhe të përgatisni veten për vitin 2018-të.

Bricjapi

Me një fokus dinamik në shenjën tuaj, ju mund të organizoni dhe drejtoni shfaqjen e pushimeve. Megjithatë, me Venusin e bukur që përputhet me Saturnin praktik më 25 dhjetor, mund të ketë një atmosferë formale që shfaqet në një ngjarje familjare, nëse nuk e lehtësoni atë sensin tuaj të veçantë të humorit. Të bësh kështu mund ta ndryshosh rastin në atë që është shumë e paharrueshme. Ditët e ardhshme gjithashtu mund t’ju inkurajojnë të arrini tek të tjerët në një mënyrë më bamirëse dhe mëshiruese.

Ujori

Sektori juaj shpirtëror është shumë në fokus, gjë që mund t’ju inkurajojë të reflektoni mbi jetën. Pas disa ngjarjeve të këndshme të pushimeve, mund të jesh i lumtur të kthehesh në shtëpi dhe të gjesh kohën për të relaksuar thellë mendjen, trupin dhe shpirtin. Ju gjithashtu mund të keni mundësi të liroheni nga ndonjë çështje e vështirë, dhe kjo mund të jetë një lehtësim i vërtetë. Atmosfera e Vitit të Ri duket e këndshme dhe optimiste, me lidhje të gjata hënore me Merkurin elektrizues që ju ndihmon dhe ju ofron mundësi të reja në vitin e ri.

Peshqit

Javën e ardhshme mund të jetë shumë e mirë për ju, dhe ju duhet ta gëzoni plotësisht. Mund të ketë raste kur ndiheni të detyruar të merrni pjesë në një ngjarje edhe kur ju nuk dëshironi. Merrni atë me humor të mirë, sepse dikush mund të vlerësojë që po kaloni kohë në shoqërinë e tyre. Një lidhshmëri e këndshme midis Marsit dinamik dhe Neptunit të ëmbël në shenjën tuaj më 27 dhjetor mund t’ju inkurajonte të shpëtoni. Një pushim i shkurtër ose një udhëtim mundë të jetë një mundësi e mirë për t’ju rifreskuar.