Keni probleme me rrudhat? Zhdukini me…

Trajtimi i fytyrës nuk do shumë mund, por ndonjëherë koha nuk është në favorin tonë.  Nëse rrudhat kanë filluar të japin shenjat e para, atëherë ideale do të ishte realizimi i një maske.

Për këtë ju nevojitet pak tul kungulli, dy kokrra vezë, dy lugë çaji qumësht bajamesh dhe një lugë çaji me mjaltë.

Përzijini bashkë dhe masën e krijuar vendoseni në fytyrë për 15 minuta, e më pas shpëlani fytyrën me ujë të ftohtë.