Kemi mundur kampionët e Evropës”, festa në zhveshtoren e Gironas (video)

Real Madridi humbi ndaj Gironas me rezultat 2-1 në La Liga.

Vendasit u gëzuan tej mase kësaj fitore pasi kjo fitore ishe dhe një fitore e Katalunis ndaj Madridit.

Pas takimit në dhomat e zhveshjes kishte festë, ku trajneri i mblodhi lojtarët dhe i dha një fjalim motivues.

“Kemi mundur kampionët e Evropës!”, ishin fjalët e trajnerit Pablo Machin.

Pas kësaj fitore Girona renditet në vendin e 13-të me 12 pikë, kurse Los Blanocs në vendin e tretë me 20 pikë.

Vendi i parë mbahet nga Barcelona me 28 pikë.