Bëhuni gati! Dimri i vërtetë vjen të hënën në Shqipëri, vendi do mbulohet nga bora deri nje 1 meter

Ndonëse me ardhjen e vjeshtës janë ftohur pak temperaturat, ju sigurojmë që akoma nuk keni parë asgjë nga i ftohti.

Fundjava do të jetë me vranësira dhe shira, ku të dielën në mbrëmje do ketë shira të dendur deri në mesditën e të hënës.
E njëjta situatë do të paraqitet deri në mbrëmjen e së hënës, kur temperaturat do të ndryshojnë dukshëm duke rënë me disa gradë.
Kjo ulje e temperaturave do të mbulojë gjithë territorin e vendit,ndërsa zonat malore do të zbardhen nga bora gjatë natës së të hënës e në vazhdim.
Megjithatë,sipas MeteoAlb nuk do mungojnë “surprizat” e motit,çka pritet që bora të zbresë edhe në zonat e ulëta.Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin